Vaidas Adomauskas

Agile evangelistas Lietuvoje!

E-paštas: vaidas(at)agilecoach.lt
Mob. Tel.: 00370 600 38860

Vaidas sukaupė ilgametę patirtį diegiant ir naudojant Agile projektų valdymo metodikas efektyvinti IT gamybos skyriaus ir visos įmonės veiklą. Jis veda Agile projektų valdymo konsultacijas ir mokymus IT (ir ne tik) įmonėms (atsiliepimai ir rekomendacijos). Jo mokymų kursas ICAgile sertifikuotas profesionalas yra akredituotas tarptautinio Agile konsorciumo (ICAgile), tad jo dalyviai gauna ICAgile sertifikuoto profesionalo (CIP) sertifikatus. Vaidas yra nuolatinis seminarų ir konferencijų pranešėjas (pranešimų skaidrės ir video).

Vaidas yra ICAgile sertifikuotas profesionalas (CIP), sertifikuotas Scrum profesionalas (CSP), sertifikuotas Scrum meistras (CSM) ir sertifikuotas Scrum produkto šeimininkas (CSPO), Lietuvos projektų valdymo asociacijos (LPVA) narys, dėsto „Agile projektų valdymas naudojant Scrum“ kursą Vilniaus universitete.

(spauskite ant logotipo norėdami peržiūrėti sertifikatą)

ICAgile Certified Professional (CIP):

CIP

Certified Scrum Professional (CSP):

Certified Scrum Master (CSM):

Certified Scrum Product Owner (CSPO):

Lietuvos projektų vadybos asociacijos (LPVA) narys:

Yra išklausęs kursą: Management 3.0: Workout Book Tour

management-30-workout-1-638

Yra išklausęs kursą: Management 3.0: Agile Leadership practices

Management30_AgileLeadershipPractices

11 comments on “Vaidas Adomauskas
 1. Konstantin Koriašėv says:

  Labas vakaras (ar kita dienos dalis)!

  Uzsiregistravau i Agile Tour seminara spalio 14 diena, labai idomi tema! Ir man zhiauriai pasisieke – kaip tik busiu Lietuvoj shi laikotarpi 🙂
  Labai tikiosi ishgirsti kazhko man naujo, ar bent jau igauti baze tiems zhiniams, kurios ash jau turiu!
  Shiaip netgi nebuchiau suzhinojes, kad toks seminaras vyks, bet senas draugas mane rado, nuoroda numete 🙂

  P.S. Beje, mazhdaug priesh metus vos netapau Adform’o dalimi 🙂 Tesiog jiems tadu reikejo ne specialisto, o studento, todel Adformo personalo vadybininke man praneshe, kad “rado geresni kandidata”, o uzh dienos atnaujino skelbima cv.lt 😀

 2. Labas vakaras Konstantin,

  Dziugu kad galėsi sudalyvauti renginyje. Iki pasimatymo ten.

  Vaidas

 3. 2Konstantin: Adform visada domisi auksciausios klases specialistais (the best, top, etc.). Jums tiesiai pranese: “rado geresni kandidata”, o ne kad “reikia studento, o ne specialisto”. Greiciausiai nesugebejot itikinti savo verte arba gebejimus. Adform nera eiline Lietuviska kompanija, tai yra vienas is geriausiu Lietuvos IT darbuoveciu.

 4. Paulius says:

  BŪČIAU ITIN DĖKINGAS UŽ ATSAKYMĄ Į MIEGOTI NELEIDŽIANTĮ KLAUSIMĄ:
  Kaip reikia elgtis, kada produkto vadovas (su jam padedančių analitikų komandą) nedaro savo darbo? Pradėjus bandyti realizuoti scrum pradėjo neabejotinai aiškėti, kad užduotys sprintams iki jų planavimo būna visiškai neišdiskutuotos, neparuoštos ir švelniai tariant visiškai žalios (pateikiamos nesuprantama kelių sakinių verslo kalba). Sprinto planavimo metu dėl nepatyrimo dalykinėje srityje komandos keliami klausimai dažnai išprovokuoja ilgas ir su realizacija nesusijusias diskusijas, ko pasekoje visi pavargsta ir eina daryti iki galo nesuplanuotų darbų, ko pasekoje kyla nauji klausimai, naujos ‘verslo kalbos’ diskusijos ir taip vadinamas ‘sprintas’ iš produkto vadovo požiūriu paprastų darbų tampa nesibaigiančiomis meetingų serijomis. Dažnas produkto vadovo pasiteisinimas yra “kas jums neaišku? jei neaišku – visada klauskite”. Manau cia nera itin reta situacija, todel kreipiuosi pagalbos bandydamas surasti koki nors priesnuodi tokiam atsakomybes numetimui developmentui (nes zinoma programuotoju komanda visada lieka kalta uz nepateisintus lukescius).

 5. Sveikas Pauliau,

  Scrum kaip ir joks kitas procesas neprivers žmonių atlikti savo pareigas jei jie to nenori. Kuo Scrum yra labai naudingas, kad jis aiškiai parodo kompanijoje esančias problemas ir suteikia laiką (retrospektyvas) tas problemas spręsti. Jūs problemą labai aiškiai identifikavote. Taigi dabar belieka ją išspręsti.

  Mano siūlymas yra pakalbėti su produkto šeimininku, paaiškinti jam, jog geras rezultatas yra jūsų visos Scrum komandos, įskaitant ir produkto šeimininką, reikalas. Taigi jei klientas lieka nepatenkintas, tai ne develomentas kaltas, o visi kartu kažko nepadrėt iki galo. Susitarkit su produkto šeimininku kaip apibrėžtus reikalavimus jūs galėtumėte suprasti ir kokybiškai įgyvendinti. Galbūt net pamokinkite savo produkto šeimininką kaip rašyti geras vartotojo istorijas (user stories). Viena iš Scrum meistro užduočių yra rūpintis Scrum procesu ir praktikomis kurias komanda naudoja. Taigi, jo užduotis yra ugdyti ir produkto šeimininko įgūdžius.

  Kita vertus reikia neužmiršti jog produkto šeimininkas neturi atlikti detalios analizės. Jei Scrum komandoje nėra analitiko, kartais programuotojai, mano nuomone, nori “per daug sukramtytų” reikalavimų. Dalis sprinto laiko turėtų būti praleidžiama detaliai analizei pagal produkto šeimininko išreikštus verslo tiklsus. Tačiau vėl, kur ta riba kai reikalavimai yra pakankamai aiškūs, bet dar ne per detalūs, turit atsakyti komanda visi kartu per retrospektyvas, o vėliau padėti vieni kitiems to laikytis.

  Aišku visada galima pasižiūrėti į situaciją ir formaliai. Scrum komanda turi teisę nepriimti į sprintą neaiškiai apibrėžto funkcionalumo. T.y. palikti pasiaiškinti produkto šeimininkui, o į sprintą paimti sekančio prioriteto užduotį. Tačiau šią taisyklę taikyti siūlyčiau, tik kai tokios situacijos yra reta išimtis. Jūsų atveju, atrodo, jog tai nėra išimtis. Taigi turit 2 variantus: arba problemą spręsti, arba aiškiai iškomunikuoti visiems kad ji yra, ji nepašalinama ir dėl to komandos rezultatų greitis ir kokybė yra atitinkami.

  Siūlyčiau jūsų produkto šeimininkui paskaityti paskutinį mano straipsnį būtent apie jo rolę, gal kils minčių kaip patobulėti: http://scrum.blogas.lt/scrum-4-produkto-seimininkas-atsakingas-uz-komandos-kuriama-verte-405.html

  Tikiuosi bent šiek tiek padėjau ir galėsi naktį užmigti! 🙂 Parašyk kaip seksis.

 6. Tadas says:

  Paskutinis komentaras ir atsakymas manau netikslus. Programeriai skundziasi kai projekto autorius…

  Programeriai skundziasi nes nera projekto vadovo, o Vaido manymu kliento atstovas turi verslo kalba susikalbeti su programeriu – vertejo reikia!!!

  O jei projekto vadovas nesugeba paaiskinti programeriui kaip reikia daryti, tai toki projektu vadova vyti laukan reikia.

 7. Sveikas Tadai,

  Taip, produkto šeimininkas yra “kliento atstovas”, bet jis yra IT įmonės darbuotojas. Taigi jis ir turi turėti įgūdžių būtent ir būti tuo vertėju. Versti kliento išsakomus verslo reikalavimus į Scrum komandai suprantamą kalbą ir kartu su komanda susitarti kaip tą verslo reikalavimą paversti į veikiantį produktą.

  O projektų vadovo Agile komandose nelieka. Komanda turi sugebėti susitarti KAIP reikia daryti vedama Scrum meistro. Tik tarpfunkcinės komandos diskusijose gimsta geriausi sprendimai. Kai vienas “idalusis” projektų vadovas viską sprendžia pats, daro dizainą, suskaldo užduotimis, jas išdalina… praktika rodo, kad nei sprendimai nei pats projektas nebūna labai sėkmingi.

  Vaidas

 8. Dovile says:

  Labas Vaidai,
  trumpas klausimelis del vyktstanciu seminaru/turu ar siaip organizuojamu renginiu Agile/Scrum tema. Ar gali ir ar verta juose dalyvauti zmonems, kurie yra nedirbe agile principu?
  Dekoju,
  Dovile

 9. Labas Dovile,

  Juk reikia kažkur pradėti mokytis, o renginiai/mokymai ir yra tam skirti. Taigi dalyvauti manau tikrai verta kaip minimum vien dėl asmeninio tobulėjimo. Be abejo, visada siūlau pasižiūrėti siūlomą programą/temas, ir jei jos domina tada dalyvauti.

  Vaidas

 10. Darius says:

  Labas, Vaidai,

  Tavo blogas įdomus, o nagrinėjamos temos aktualios. Ar galima užsiprenumeruoti pranešimus apie naujus įrašus bloge el. paštu?

  Linkėjimai,
  Darius

 11. Vaidas Adomauskas says:

  Sveikas Dariau,

  Ačiū, džiugu jog randi kas tau naudinga.

  Deja, el paštu užsiprenumeruoti blogo įrašų nėra galimybės. Gali užsiprenumeruoti rss srautą arba sekti https://www.facebook.com/agilecoachlt puslapį facebooke. Beje, ten ir daugiau info iš išorinių šaltinių dalinuosi.

  Vaidas

1 Pings/Trackbacks for "Vaidas Adomauskas"
 1. […] I more than recommend organizing the same thing in Your company just before the KICK OFF of new project like this. Thank You Vaidas. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Artimiausi mokymai
Data Mokymai - Lektorius
2017 m. gegužės 22-23 d. Certified Scrum Master (CSM) - Alexey Krivitsky
2017 m. gegužės 23-24 d. Certified Scrum Product Owner (CSPO) - Lasse Ziegler
2017 m. gegužės 17 d. Reikalavimų valdymas Agile projektuose - Vaidas Adomauskas
2017 m. gegužės 18 d. Agile projektų valdymo pagrindai - Vaidas Adomauskas
2017 m. gegužės 18-19 d. ICAgile sertifikuotas profesionalas (ICP) - Vaidas Adomauskas
Visi mokymai
Archives
Categories
Kontaktai

Viešos mokymų klasės:
E-paštas: mokymai (at) agilecoach.lt
Mob. tel.: 8 600 38860

Konsultacijos ir mokymai įmonėms:
E-paštas: vaidas (at) agilecoach.lt
Mob. tel.: 8 600 38860