Konferencija Lietuvos Agile Diena

Jums įdomu kodėl mano blogas toks pritilęs? Ogi pavasaris, konferencijų metas, taigi mes kartu iniciatyviausiais žmonėmis iš Agile ir Scrum grupės Lietuvoje suorganizavome jums konferenciją Lietuvos Agile Diena.

Jau keletas kompanijų Lietuvoje pradėjo naudoti Agile metodus, tad norėjome pasidalinti šia patirtimi su tais, kurie vis dar abejoja. Konferencijoje jūsų laukia tikros istorijos, tikrų Agile metodų pionierių, realiose sąlygose Lietuvos IT kompanijose. Konferenciją pradėsiu pranešimu „Kas nėra Agile: arba kas stabdo vadovus rimtai svarstyti Agile metodų naudojimą”, o vėliau skilsime į dvi sekcijas kuriose įdomūs pranešimai IT specialistams, vadovams, projektų vadovams ir kitiems besidomintiems Agile metodų naudojimo patirtimi Lietuvoje.

Visi pranešėjai, programa ir registracija konferencijos puslapyje agilediena.lt

Data ir laikas: 2011 m. gegužės 11 d., trečiadienis 12.30 – 18.00
Vieta:
Crowne Plaza Vilnius, M. K. Čiurlionio g. 84
Registracija: Bilietus platina BILIETAI LT. Vietų skaičius ribotas, paskubėkite rezervuotis.
Kaina: 20 LT (+3 LT bilietai.lt paslaugos mokestis)

Iki susitikimo!

Tagged with: , , ,
Posted in Agile, Kiti, Mano pranešimai, Naudotojų grupė, Renginiai
4 comments on “Konferencija Lietuvos Agile Diena
 1. Natalija says:

  Konferencija labai patiko ir “pakrove” gera energija, taciau noriu atkreipti demesi i viena niuansa. Kazkokiu mistiniu budu konferencijos feedback lapelis priskyre RUP prie …. Waterfall metodu :(((( Tikiuosi kad tai yra nesuziurejimas/klaida, nes priesingu atveju manau kad Booch, Rumbaugh ir Jacobson’ui “degs ausys” nuo tokios RUP interpretacijos. Su tuo kad RUP yra prescriptive – sutinku, bet prie ko cia Waterfall? RUP akcentuoja butent iteractive ir incremental develpment, kalba apie vertikalius pjuvius (per visus layerius) ir mazus produkto prieaugius. Tai gi su visa pagarba Agile metodams prasau “atstatyti teisybe” ir sia vieta pataisyti!

 2. Labas Natalija,

  Ačiū už gerus žodžius konferencijai!

  Žinau jog RUP propaguoja iteracijas ir jog sako “iš visu pateikiamu praktiku/taisyklių išsirinkite tu kuriu reikia”. Taigi labai norint ir RUP procesą galima “pritempti” prie Agile. Taciau labai sutinku su vienoje konferencijoje duotu palyginimu: “tai tas pats, kai jums reikia dviračio, o duodamas kosminis laivas ir sakoma – išmeskite ko nereikia ir turėsite dvirati”. Agile metodai prie problemos prieina paprasčiau, duoda du ratus, rėmą, vairą, dar kelias detales, instrukciją ir sako: tverkis, bandyk ir nuolat tobulink kad gautum geriausiai tau tinkanti dvirati.

  RUP iliustracijoje (pvz http://www.ibm.com/developerworks/webservices/library/ws-soa-term2/rup.jpg) taip pat aiškiai matosi, jog po pirmos iteracijos tikrai neturėsime pabaigto ir paleidžiamo produkto prieaugio. Taigi nors ir propaguoja RUP iteracijas, tačiau mano ir daugumos Agilistu nuomone tai toli iki tikrųjų Agile vertybių.

  Taigi, turiu jus nuliūdinti, bet klaidos čia nematome. Netgi pats IBM adaptavosi, sukūrė ir naudoja Agile@IBM (http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=1384197) tad matyt reikia suprasti jog ir jiems RUP tapo per lėtas ir per daug “prescriptive”.

 3. Natalija says:

  Vaidai, visai pamirsau apie savo rasyta komentara, taciau netycia siandien apsilankius Agile puslapyje radau tavo atsakyma. Sorry, praejo nemazai laiko, ir testi diskusija to keliu menesiu gali atrodyti keista – taciau negaliu matyti neteisybes. Tikslinu – as jokiu budu nenuriu priskirti RUP prie Agile metodu. Taciau nereikia pamirsti kad be Agile ir Waterfallo yra kitu metodologiju. Ne viskas yra tik juoda ar tik balta. RUP yra priskiriamas prie PROGNOZUOJUOJAMUJU, spiraliniu metodu programines irangos kurimo, ir buvo jis sugalvotas kaip alternatyva Waterfallui.

 4. Diskusijos įdomios kad ir veliau 🙂

  Sutinku, kad RUP yra spiralinis metodas, ne visiškai tiesinis. Tačiau iki Agile metodų jam irgi dar toli, bet pažadu prie krioklinių/tiesinių jo daugiau nepriskirti.

  Beje, tikrai visada sakau, kad nėra blogų įrankių, yra tik netinkamas/ne vietoje jų naudojimas. Taigi ir juoda ir balta tinka skirtingoms progoms puikiai. Pvz. tiesiniai metodai puikiai tinka paprastiems projektams/užduotims vykdyti, o Agile sudėtingiems (zr: http://lunar.lostgarden.com/uploaded_images/essay-DiscovertheFunEarly-ScrumComplexity-729863.jpg). Deja dauguma programinės įrangos projektų yra sudėtingi, todėl ir Agile metodai tinka jiems geriau. Taigi siūlyčiau daugiau diskutuoti ne kuris metodas geresnis, o kuris kurioj situacijoj/kontekste/kokiems projektams geriau veikia.

Artimiausios mokymų klasės
Data Mokymai - Lektorius
2018 m. spalio 23-24 d. Product Owner Key Skills - Public Marketing - Gojko Adzic (anglų kalba)
2018 m. spalio 15-16 d. Certified Agile Leadership CAL1 - Angel Diaz-Maroto (anglų kalba)
2018 m. lapkričio 9 d. Agile projektų valdymo pagrindai - (lietuvių kalba)
2018 m. lapkričio 8-9 d. Certified Scrum Product Owner (CSPO) - Lasse Ziegler (anglų kalba)
2018 m. lapkričio 8-9 d. ICAgile sertifikuotas profesionalas (ICP) - Vaidas Adomauskas (lietuvių kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Management 3.0 – Practical leadership that works - (anglų kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Certified Scrum Master (CSM) - Niels Verdonk (anglų kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Reikalavimų valdymas Agile projektuose - Vaidas Adomauskas (lietuvių kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Švarus kodas. Kodo pertvarkymas (Refactoring) - Augustinas Nomicas (lietuvių kalba)
2018 m. Better Retrospectives - Jeff Campbell (anglų kalba)
2018 m. Kanban System Design (KMP I) - Gaetano Mazzanti (anglų kalba)
Visi mokymai
Archives
Categories
Kontaktai

Viešos mokymų klasės:
E-paštas: mokymai (at) agilecoach.lt
Mob. tel.: 8 686 32487

Konsultacijos ir mokymai įmonėms:
E-paštas: vaidas (at) agilecoach.lt
Mob. tel.: 8 686 32487