Pirmas blynas iškeptas

Vakar (2010-03-25) turėjau garbės vėl sugrįžti į VU Matematikos ir informatikos fakultetą, kurį pats baigiau ne taip jau ir seniai ;). Buvau pakviestas vesti seminarą Programų sistemų studijų programos magistrantams. Taigi, tai buvo mano pirmas Scrum/Agile pristatymas Lietuvoje platesnei auditorijai nei mano kompanija.

Seminarą pradėjau nuo tradicinių procesų aptarimo ir galimų problemų juose, tada trumpai pristačiau Agile. Gilinimąsi į Scrum pradėjome nuo Scrum istorijos ir pagrindų, tada aptarėme roles ir procesą. Seminarą užbaigėme Scrum diegimo kompanijose/pokyčio sunkumų aptarimu ir klausimais/diskusija.

Noriu padėkoti studentams, kurie aktyviai dalyvavo ir uždavinėjo įdomius klausimus! Diskutuoti su Jumis buvo didžiulis malonumas.

Seminaro prezentaciją galite peržiūrėti/parsisiųsti iš čia:

Jei kas turėsit komentarų, būtinai rašykit! Įdomu ką galvojate.

Iki kitų seminarų!

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Agile, Mano pranešimai, Renginiai, Scrum
4 comments on “Pirmas blynas iškeptas
 1. pow says:

  gera prezentacija, tik vertimas kai kur toks, kad jei nežinai apie scrum’ą nieko, tai nesuprasi net ką ir lietuviškai norėta parašyti. Galbūt geriau tuomet naudoti angliškus terminus, bent jau vietoj self-organized ir cross-functional 🙂 : ) 🙂

 2. Pow, tu visiškai teisus(i) ;). Kaip ir kiekviena prezentacija reikalauja pristatymo. Čia daugiau pagrindiniai terminai ir nuorodos joje.

  Kas dėl lietuviškų terminų, tai specialiai stengiausi viską versti. Reikia juk pradėti naudoti lietuviškus terminus. Tik su jūsų pagalba reiktų sutarti kokie yra geriausi. Pradinį mano naudojamų vertimų žodynėlį gali rasti čia: http://scrum.blogas.lt/lt-zodynelis. Jei yra siūlymų kitokiems vertimams, labai lauksiu siūlymų!

  Jei nori daugiau sužinoti apie Scrum/Agile siūlau toliau skaityti šį blogą arba dar geriau, gauti Scrum/Agile knygą (pvz vieną iš pasiūlyto prezentacijoje) ir paskaityti.

  Arba pvz šiandien gali užsukti į MIF, kur vyks MIDI IT konferencija. Ten taip pat Scrum/Agile truputi pristatysim! Tad noro domėtis ir greitai sužinosi daug!

  Geros pavasariškos savaitės.

 3. Simonas says:

  10 slaidas kelia abejoniu. nemanau kad per greita laika eitu zmones itikinti kad 64% yra nenaudojama, bet geras pavyzdys labai padetu.

 4. Sveikas Simonai,

  10-a skaidrė yra statistika 😉 Kiekviena statistika galima tikėti arba ne 😉 Man ji labai praverčia pristatyti kiek Agile metodai gali sutaupyti vien jei išmoktume nekurti tokio funkcionalumo.

  Nepaisant to, siūlyčiau labai sąžiningai pasižiūrėti į savo kuriamą sistemą (projektus). Jei įmanoma pamatuoti, kiek funkcionalumo klientai iš tikrųjų naudoja. Mano patirtis rodo, kad taip pasižiūrėjus paaiškėja labai įdomi statistika, kuri labai artima pateikiamai skaidrėje… Kai ją pristačiau vadovams ir palyginau su šita atlikta plačiu mastu, juos tikrai pasidarė lengviau įtikinėti 😉

  Tad geriausias pavyzdys – tavo sistema (projektai). Tiesiog paskaičiuok (iš tikrųjų net nebūtinai labai tiksliai)!

  Vaidas

4 Pings/Trackbacks for "Pirmas blynas iškeptas"
 1. […] „ScrumBut”, darykim Scrum! Daugiau apie ScrumBut galite pažiūrėti mano prentacijoje: http://scrum.blogas.lt/pirmas-blynas-iskeptas-27.html, 38 […]

 2. […] Šiek tiek nuorodų į knygas ir interneto resursus galite rasti mano įraše/prezentacijoje: http://scrum.blogas.lt/pirmas-blynas-iskeptas-27.html (skaidrės […]

 3. […] Prisiminkime statistiką paminėtą 10 skaidrėje straipsnyje „Pirmas blynas iškeptas” (http://scrum.blogas.lt/pirmas-blynas-iskeptas-27.html). 64% funkcionalumo sistemose yra retai arba niekada nenaudojami. Šis funkcionalumas dažniausiai […]

 4. […] analizuotas, sukoduotas, ištestuotas, dokumentuotas, aprašytas ir pademonstruotas klientui (žr. http://scrum.blogas.lt/pirmas-blynas-iskeptas-27.html prezentacijos 33 skaidrę). Taigi „Trunk‘e” turėtų būti „Pabaigtas” arba, […]

Artimiausios mokymų klasės
Data Mokymai - Lektorius
2018 m. birželio 22 d. Agile projektų valdymo pagrindai - (lietuvių kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Certified Agile Leadership CAL1 - Angel Diaz-Maroto (anglų kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Management 3.0 – Practical leadership that works - Pia-Maria Thorén (anglų kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Certified Scrum Master (CSM) - Niels Verdonk (anglų kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Certified Scrum Product Owner (CSPO) - Lasse Ziegler (anglų kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) ICAgile sertifikuotas profesionalas (ICP) - Vaidas Adomauskas (lietuvių kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Reikalavimų valdymas Agile projektuose - Vaidas Adomauskas (lietuvių kalba)
2018 m. (ruduo-bus paskelbta) Švarus kodas. Kodo pertvarkymas (Refactoring) - Augustinas Nomicas (lietuvių kalba)
2018 m. Better Retrospectives - Jeff Campbell (anglų kalba)
2018 m. Kanban System Design (KMP I) - Gaetano Mazzanti (anglų kalba)
Visi mokymai
Archives
Categories
Kontaktai

Viešos mokymų klasės:
E-paštas: mokymai (at) agilecoach.lt
Mob. tel.: 8 686 32487

Konsultacijos ir mokymai įmonėms:
E-paštas: vaidas (at) agilecoach.lt
Mob. tel.: 8 686 32487